19 Mayıs 2005

doğum günü dediğin nedir?

anahtar sözcükler: doğumgünü, hediye, kutlama

yine geldi geçti doğum günüm yine birşey anlamadım... artık iyice büyüdük her şeyde olduğu gibi bunda da bir anlam bir tad kalmadı... hiç bir doğum günümde çocukken alınan (üzerinde bonanza yazan) kırmızı kazağa sevindiğim kadar sevinemedim... zaten boktan bir fikir, kim çıkarmış, kim bulmuş... sanki ne haltettim de bu dünya için bir de doğdum diye millet kutlayacak... dünyaları verseler ne olacak... hem ben daha bilmiyorum doğum günümü siz nasıl emin olabiliyorsunuz... doğum günü hastanede annenin kucağına verildiğin gün müdür?
daha önce oluşmadın mı? daha önceden kapalı bir yerde de olsan var değil miydin?
nedir bütün bunlar, doğmadan önce yok mu sayılıyoruz? annenin karnında öldürseler hiç bir şey olmamış gibi davranabilir miyiz? hayır... e o zaman doğmadan önce de var olduğumu kabul ediyorsun... peki doğmadan önce de varsam, herkesin doğum günü olarak kutladığı ne? annemin biryerlerinin yırtılması mı?
kutlamayın kardeşim doğum günümü falan istemiyorum artık yeter... ben sizinkini kutluyor muyum? (seneye gelecek hediyeler güzel olursa bu yazıyı yeniden ele almayı düşünebilirim)
ne lan bu yarım ajanda... mayıs ayında ajanda mı hediye edilirmiş yuh lan yuh insan bir açma poğça falan alır bari...
:)

ONALTIKIRKALTI