21 Ocak 2007

Buz pateni yapmak isteyenler için bir buluş :)

Şimdiii... Aklıma şöyle bir şey geldi (gelmediği an yok ya neyse) ; buz pateni nedir? Büyük bir alan var ve üzeri buzla kaplı, isteyenler de bunun üzerinde kayıyor... Peki, buz pateni sahası olmayan yerde çoluk çocuk yok mu, canı böyle kayıp oynamak istemez mi? İster... E! Ne yapacağız o zaman? Geçici bir çözüm de olsa ve kendi orijinali gibi çok iyi bir sonuç alınamasa da şöyle bir şey denenebilir diye düşünüyorum.

Matematikteki formül şudur: 3+1=4 eder ve eşitliğin bir tarafındakiler kendi aralarında yer değiştirirse eşitlik bozulmaz yani 1+3=yine 4 olur buna göre :) formül şu:

Buzla kaplı kaygan zemin+paten yapan eleman = buz pateni sporu
Buzlu kaygan eleman+ paten yapılacak zemin= buz pateni sporu

Buraya kadar sistemi hep formüllerle anlattım şimdi normal olarak uygulamayı anlatayım ki aslında ne kadar basit ve pratik bir şeymiş herkes anlasın.

Pet şişelere su doldurulur, buzlukta bunlar dondurulur ve çıkartılıp spor ayakkabının altına iplerle sıkıca bağlanır. Buyurun buzun üstünde kayın... Hele hele düz bir alan, temiz bir beton vs. bulunursa daha da süper olur diye düşünüyorum, artık çimde mi, okulun toprak bahçesinde mi yoksa basket sahasında mı, park yerinde mi daha güzel kayılıyor onu da siz bulacaksınız. Fikir benden, uygulaması sizden. Yalnız şimdiden söyleyeyim bu sadece bir fikir ve pratik bir buluştur, bunu ben buldum diye uygularken başınıza gelebilecek kazalardan kesinlikle sorumlu değilim. Tüm sorumluluk ve kırık çıkık tedavi masrafları bunu deneyenlere aittir. Eğer kayabileceğiniz güzel ve temiz bir alan varsa, az biraz nasıl kayacağınızı biliyorsanız, dizlik, kolluk ve kask takarak deneyebilirsiniz. Resimlerinizi gönderirseniz seve seve burada yayınlayabilirim...