03 Ekim 2007

bebek bezi üreticilerine duyurulur...

Çocuk bezi konusu, iki tane çocuk büyüttüğüm için hep gözümün önünde...

Ne zaman büyük bir markete gitsem ikisi bir arada paket, iki alana üçüncü bedava gibi kampanyalar dikkatimi çekiyor. Yok yanında ıslak mendil, pişik kremi verenler vs.

Zaten kampanya veya özel indirim yapanlar satış fiyatının belli bir miktarından vazgeçmiş ya da yanında bir şeyler verenler de fazladan maliyeti arttırmış olmayı en baştan kabul etmiş oluyorlar.

Şimdi ben diyorum ki;
Şöyle, markalardan biri çıksa (mesela piyasaya yeni giren bir firma olabilir), satışını arttırsın diye üç paketi birden alana, o üç paketin içine sığacağı kadar, renkli, cicili bicili, kabartma karakterlerle süslü ilginç bir plastik küp yapsa, bu üç paketi de onun içine koysa, sırf o kutuyu almak için en başta markete ben giderim.

Çünkü; o boyda plastik, kapaklı ve güzel görünümlü bir “Küp kap” çocuk için oyuncaklarını koyma yeri olarak (oyuncak sepeti gibi) kullanılabilir... Çocuk bunu minik sandalye ya da sehpa, masa gibi kullanabilir... Kendi odasında belirli bir eşya türünü (mesela sadece iç çamaşırlarını) koymak için kullanılabilir... Sadece çocuğa ait kirli çamaşırların koyulacağı çamaşır sepeti olarak ya da kullanılmış alt bezinin atılacağı ayrı bir çöp kutusu olarak kullanılabilir.

---Evlerde bu çöpe bez atma meselesi gerçekten önemli çünkü genellikle çöp kutusu mutfakta bulunuyor ve bu tip kullanılmış çocuk bezlerinin mutfakta durması sakıncalı ve rahatsız edici olacağı için herkes küçük tuvalete ya da balkon gibi başka bir yerde naylon poşet içine koyuyor. Bedavadan gelmiş ve çocuğa ait bir nesne özelliği taşıyan güzel ve kapaklı yeni bir atık bez kutusu olsa iyi olurdu:)

Yani her şekilde hem çocuğun hem anne babanın işine yarayacak güzel bir şey olur.

Bebek bezi üreticileri, çok miktarda yapılacağı için bu “Küp kap”ları çok düşük bir maliyetle alıp bezlerini kullananlara kampanya kapsamında (üçü bir küp kap’ta gibi bir sloganla duyurup) dağıtabilir. Böyle bir şey hem anne babanın, hem bebek bezi üreticisinin işine gelir.

Evet efendim, bunu yapan bir firma olursa fikrin sahibi olarak hediyemizi bekliyoruz artık :)