09 Nisan 2010

Danışıklı dövüş ve demokratik(!) seçimler:


İngiltere'deki muhafazakârlar ne vaatlerde bulundular bilmiyorum ama bütün İngiliz gazeteleri David Cameron'u destekliyor.

Bazen Cameron'un yapamayacağı şeyleri bile abartıp halkı yönlendirmeye çalışarak İşçi Partisi'ne karşı cephe oluşturmaya çalışan İngiliz medyasının verdiği haberlerde; Borsa yetkilileri ve Banka yöneticilerinin Cameron seçilirse borsanın coşacağı, faizlerin düşeceği açıklanırken, bilim adamlarının oluşturduğu bir kurulun bile Cameron'u desteklediği söylendi... (Hem de; İngiltere'deki seçim yasaklarına göre siyasi kişiler ve bunları etkileyebilecek nitelikteki şahıs ya da kurumların facebook, twitter vs. gibi sitelerde bile seçimle ilgili yorum yapması kanunen yasaklanmışken.)

Görünüşe göre seçimlere bir ay kala İngiltere başbakanını şimdiden belirlemiş, zamanı gelince bu erken yorumu hatırlayınız lütfen, para kimdeyse basını o yönetiyor ve başbakan da o oluyor bütün dünyada bu böyle...

İşte gelecekteki seçimlerin galibi David Cameron da bu şekilde İngiltere'ye başbakan olacak... Demokrasinin beşiği diye adlandırılan İngiltere'nin ne kadar demokratik ve adil(!) olduğunu zaten bilmeyen yokken, bari bu şekilde göstermelik seçim yapıp da boş yere masraf çıkarmasalardı :)