27 Ekim 2010

harika sanatsal tırnaklar


İşte, bir önceki konuda bahsettiğim gibi küçük şeylerle uğraşıp mutlu olmaya çalışmak için eğlenceli bir örnek.

Bunu, erkek olduğum için ben uygulayamam tabii ki :) ama kızıma gösterip hatta uygulaması için yardımcı olup en azından bir yarım saati birlikte güzel bir şeyler yaparak geçirebiliriz.

Karelidefter’i takip eden bayan okuyucuların da beğeneceğini düşündüğüm bu uygulamayı şimdi adım adım açıklamaya başlıyorum.

Önce tırnaklara olabildiği kadar açık renkli bir oje sürülüyor, sonra gazete ya da dergilerden beğenilen uygun yerler (bu, resimde görüldüğü gibi sadece yazı yerine, beğendiğiniz resimlerin ayrıntıları veya hayran olduğunuz bir sanatçının minik resimleri de olabilir) kesiliyor.

Tırnaklardaki ojeler kuruyunca üzerine bir damla alkol damlatılıyor. (ya da benzeri votka, viski, vs. gibi alkol içeren içecekler de olabilir.)

Kenarda hazır beklettiğimiz (daha önceden hesaplanarak küçük kesilmiş) gazete parçasını alkol damlattığınız tırnağa yapıştırıyorsunuz.

Kağıt, üzerindeki boyayı daha da iyi bıraksın ve kolayca iz bırakmadan çıksın diye (alkol damlatılmış tırnağa yapıştırdıktan sonra) kağıdı tersinden de bir iki damla alkolle ıslatıp bir süre bekledikten sonra çıkartıyoruz.

İşte, dikkat çekici, renkli ve yaratıcı tırnaklar… (ama kimseye işin sırrını söylemiyorsunuz ki karelidefter okuyanların bir ayrıcalığı olsun :))