06 Aralık 2010

sevimli diş fırçası tutacakları

Volkan’ın doğum gününde anneannesi hediye olarak fazladan bir de diş fırçalık getirmiş. Gelen oyuncakların ve onca gürültü patırtının arasında bu minik şeyi banyoya takıp da bakamamıştık ama sonra lavaboya yakın güzel bir yere yapıştırınca bu diş fırçalığına hayran olduk. Meğer ne kadar sevimli, ne kadar kullanışlı bir şeymiş bu...

Ve hemen evdeki herkes için birer tane sipariş verdik :)

Öncelikle;
diş fırçası kalabalığında birbirine değme, hava, buhar ve suya temas ederek hijyen kaybına uğrama ortadan kalkıyor.

Banyoda ayna önündeki kalabalığa bir de bardak, diş fırçalık vs. eklenmesini engelliyor, diş fırçasını korumak için fazladan bir de fırça kapağı takılması işini ortadan kaldırıyor, çocukların yüksekteki bir raftan fırça alma zorluğuna da çözüm oluyor.

Ayrıca hem sevimli görünümleriyle diş fırçalama işini çocuklar için biraz daha eğlenceli hale getiriyor hem de üzerinde kalan suyun buharlaşmasını geciktirmeden diş fırçasının kurumasını sağlıyor.

Çekiyorsunuz fırçanızı kapak kendiliğinden açılıyor, dişlerinizi fırçalıyorsunuz ve yerine koymak için biraz bastırınca yine kendiliğinden kapanıp fırçayı orada asılı tutuyor.

Bazı semtlerdeki “1 milyonlukçu”larda 1TL’ye bulabileceğiniz bu sevimli diş fırçalıklarından birini alıp siz de çocuğunuza ya da tanıdığınız birinin çocuğuna hediye edebilirsiniz.

(yalnız arkasını vantuslu kendi sabitleyicisiyle fayansa tutturmak yerine çift taraflı yapışkan bantla daha sağlam bir şekilde yapıştırırsanız daha iyi olur, aklınızda bulunsun.)