08 Mayıs 2012

RS fm

Olayların iyi kötü yanlarını nedenleriyle gösteren, yabancı kaynakları yakından takip eden, konuların uzmanlarıyla başarılı röportajlar yapan Atilla Güner'le Akşam postası isimli radyo programını kaliteli habercilik anlayışından dolayı herkese tavsiye ediyorum.


Sokaktaki adamdan en yukarıdakine kadar herkes Suriye'de kaçırılan iki gazeteciye ne olduğunu bilmiyorken bir ay önce yaptıkları programda iki gazetecinin Suriye istihbarat servisinin elinde bulunduğunu, hatta kendilerinden bilgi alınmak için zor kullanıldıysa işkence izlerinin kaybolmasının beklendiğini ve bir iki ay içinde geri gönderileceklerini...

İki üç ay öncesinden Sarkozy'nin Fransa seçimlerini kaybedeceğini, Hollande'nin ikinci turda seçimi alacağını...

Suriye'deki olayların Kuzey Irak'taki petrolü Suriye üzerinden aktarmak için kurgulandığını, Annan planının geçici bir süre vakit kazanmak için kabul edileceğini ama sonradan Suriye hükümetinin yine buna uymayacağını...

Başkanlık sistemini, süt olayını, 4+4+4 sisteminin ayrıntılarını vs. vs. vs. yüzlerce önemli haberin arka planını aylar önce hep buradan takip edip öğrendim.

RS fm, İstanbul'da 106.4 fm bantından yayın yapıyor,
Atilla Güner'le Akşam postası hafta için her gün saat 18:00'de (tekrarı 24'te) yayınlanıyor.

Daha önceden Radyo Kuzey olan isimlerini RS fm olarak değiştiren ve yayın alanlarını genişletmek için yeni frekanslardan yayın yapan RS fm'in illere göre yayın frekanslarına www.rsfm.com.tr
adresinden ulaşabilir, isterseniz bilgisayarınızdan canlı olarak yayını dinleyebilirsiniz.

Eğer fazla meraklıysanız ve sadece sabahları dinleyecek bir haber programı arıyorsanız; gazete haberlerinin de okunduğu "sabahları saat 07:30 - 09:00 arası yayınlanan" Murat Cengizer'le Sabah programını da tavsiye ederim. (Olur da dinlerseniz bu programa telefonla bağlanan Vecdi Tamer'in yorumlarını çok dikkatli dinlemenizi ayrıca belirtmemde fayda var, kendisi çok değerli çok özel bir insan ve evrensel ama çok farklı bir bakış açısı var, kaçırmayın derim.)

RS fm'in sabah ve akşam haber programlarını dinlemeye başladığınızda habercilikte yorum ve içeriğin ne kadar önemli olduğunu net bir şekilde görebiliyorsunuz.

RS fm'i dinlemeye başladıktan sonra sabah işe gittiğinizde bayatlamış gazete haberlerinin, akşam eve döndüğünüzde uyduruk televizyon kanallarının; taraflı, eksik, çarpıtılmış ya da eskimiş haberleriyle vakit kaybetmeyeceğinize eminim.

Hangi konu olursa olsun kaliteli iş yapanları gördükçe memnun oluyorum ve haliyle güzel bir şey olduğu için de başkalarına tavsiye ediyorum.

RS fm yayın ekibine başarılarının devamını dilerim.