04 Haziran 2007

Radyasyon sütyeni ve şapkası da yapsınlar...

Radyasyondan koruyan “don” yapılmış haberine arkadaşımla birlikte bakınca şaşırıp sordum “Allaalla, niye böyle bir don yapmışlar ki?”.

“Efenim, cep telefonu taşıyoruz ya pantolon cebinde onun için işte...” cevabını aldım.

Peki, ama cep telefonları sadece konuşurken ya da arama yaparken --- yani telefon elimizde, kulağımıza, beynimize yakınken--- belli bir frekans yayıp da zararlı ışımaya sebep olmuyor mu?
Kapalı olduğunda ya da görüşme yapmıyorken, cebimizde pek de zararlı olmadığı zamanlarda niye özel bir “don”giyip korunmaya çalışayım ki? (hem de bütün gün, bu sıcakta...)

Milleti kazıklamak için bu kadar “sür kıl çıksın” gibi sahte bir şey daha görmedim. İnternette ve gazetelerde bir çok yer de basın bültenini alır almaz hiç düşünmeden hemen yayınlamışlar.
Bu adamlar ürünlerinden bu kadar eminseler; komple tulum yapsınlar da nükleer savaş tehlikesi falan olursa memleketçe teletubbies’ler gibi gezelim ortalarda:)

Bana konuşurken --- yani telefonun zararlı ışama yapıp radyasyon yaydığı anda --- bir yararı olması için donu kafamıza mı takacağız...

Mal satmak için yapmayacakları yok valla, siz siz olun böyle şeylere kanmayın yoksa “Paranız boşuna gitmesin bari, doğru kullanımının böyle olması lazım...” diye donu kafamıza geçiriverirler...