26 Ekim 2010

Sola Rosa - Get it together (The remixes)

Müthiş ritmler, derin baslar, harika vokal ve diğer enstrümanlarıyla Sola Rosa’nın “Get it together” albümü “mutlaka dinlemeniz gereken”ler arasında yerini almalı.

Caz ritmi bir parçada caz ve blues vokallerin birleştirildiği (bunun üzerine solo kısmında çok şık duran rap vokallerle çeşitlemelere gidilebilen) çok acayip bir “pop-caz-club-latin-rap” karışımı diyebileceğim albüm gerçekten müzikal kalite olarak sınırları zorluyor.

Her parçası ayrı güzel olan ve kaliteli bir alette yüksek sesle dinlenilebilirse büyük keyif verebilen bu albümü mutlaka dinlemenizi tavsiye ediyorum.

Hem günümüz müziğindeki teknik altyapıyı sonuna kadar kullanmışlar, hem de çok farklı ve kendilerine özgü kaliteli parçalar yaratmışlar.

Birçok ünlü grup ve sanatçının parçalarda vokal ve müziğe eşlik etmeleri albümü son derece bulunmaz kalitede özel bir yapıt seviyesine taşımış.

Four D.’nin vokallerde katıldığı “Del ray” parçasını yüzlerce kez dinlememe rağmen henüz bıkmış değilim, sizin de bu albümden ilk dikkatinizi çekecek parça olacağını düşündüğüm “Del ray”in ardından;

Dördüncü ve biterken son yarım dakikasındaki ara ritm sololarıyla çok güzel bir parça olan “All you need"
(Ft. Aima the Dreamer j-boogie remix)

“Love Alone”
(Ft.Spikey Tee Mr. Boinkin’s Mank remix)


These words, these sounds, these powers

(Ft.Spikey Tee j. Star- Concrete Break out Mix)

ve
Kinski’s Bossa Remix versiyonuyla, TM Juke Remix versiyonu için çok farklı yorumlarla bambaşka ama her ikisi de ayrı güzellikte olan
“Turn around”
(Ft. Iva Lamkum)

Bence bu albümü almaya değer kılan en güzel altı parça... Dinleyecek kaliteli bir şeyler çıkmıyor diyorsanız haklısınız ama arada böyle güzel şeyler olunca kaçırmamanız gerektiğini de bilmelisiniz...

[Aman dikkat, orijinal "Get it together" da güzel ama özellikle daha eğlenceli olan "The remixes" versiyonuna bakın.]

Sola Rosa resmi sitesi linki:
http://www.solarosa.com/

Myspace sayfası linki:
http://www.myspace.com/solarosamusic