24 Ocak 2011

internette müzik alternatifleri

Değişik şeyleri keşfedip yeni gruplara, şarkıcılara ulaşıp yeni türlere doğru yolculuk yapabilmek için müzik siteleri her zaman favorim olmuştur :)

İşte onlardan şu aralar en çok takıldığım dört tanesi


1..................

"Ben öyle oraya gir buraya gir, onu ileri al bunu atla, ikide bir tıklayıp uğraşamam." diyorsanız sizi güncel ve kaliteli, sıkılmadan dinleyebileceğiniz en iyi yabancı müzik yayını yapan radyolardan biriyle tanıştırayım; Addictradio

Bu radyoyu http://www.addictradio.net/ adresinden bulabileceğiniz gibi bilgisayarınıza ücretsiz yükleyebileceğiniz iTunes programının radyolar kanalı içinden de ulaşabilirsiniz...
Rock, pop (stars), lounge ve alternative seçenekleri sunan en iyi internet radyo kanallarından biri olduğunu ve genellikle bu kanalı takip ettiğimi söyleyebilirim.


2..................

"Yok, ben öyle pek güncel pop, rock vs. şeylere takılmıyorum, şöyle farklı bir şeyler yok mu? Biraz da görsel bir şeyleri olsun ben açayım o hem çalsın hem oynatsın." diyorsanız, o zaman da size tavsiyem ağır tempolu ve genellikle az bilinen müzik kliplerinin yayınlandığı bir müzik kanalı olan http://yesyesyall.org'dur.

Aynı kanalın radyosuna http://yesyesyall.org/radio/#/home adresinden ulaşabilirsiniz.

http://yesyesyall.org/blog/ ise yine aynı adresin müzik bloğu... Müzik dünyasından son klipler, röportaj videoları, farklı ve değişik albüm tanıtımları vs. için bakabilirsiniz... (teşekkürler Güneş)


3..................

www.beatport.com Burası da genellikle club tarzı müzik çalan yerlerin havasına uygun mixlerin, remixlerin ya da elektronik altyapısı değiştirilmiş farklı parçaların ve albümlerin bulunabileceği yeni isimlerin ve parçaların keşfedilebileceği geniş bir mecra... biraz fazla kurcalayıp olabildiğince sitenin tüm imkânlarını kullandığınızda farklı birçok albüme ulaşabiliyorsunuz...

Her ne kadar arada müzik zevkinize uymayacak tarzda albümler bulunsa da yine de en çok satın alınan mp3 listeleri ya da sadece burada bulabileceğiniz hoşunuza giden bir albümün tamamını inceleyebilmek ilginizi çekebilir... Burada çalan parçaları internette başka bir yerde bulmak çok zor o yüzden çalarken bir şey hoşunuza giderse ismini bir yere not etmeye bakın :) çünkü hemen hemen hiç bilinmeyen ya da diskoteklerde djlerin özel listelerinde bulunun parçalar yoğunlukta.


4..................

Gelelim benim en çok dikkatimi çeken çok değişik kliplerin bulunduğu acayip site :) “cliptip”e... Youtube’da sörf yapıp o klipten bu klibe atlayıp duruyorsanız biraz ara verin ve http://cliptip.tumblr.com/ adresindeki ilginç videolara da bir göz atın... ve arşiv bölümüne girmeyi de unutmayın :)