24 Mart 2011

youtube'tan videoyu mp3 yapma


Duyduğum güzel bir parçayı (her ne kadar yasal olmasa da şöyle bir üstten bakıp fikir edinmek amacıyla) bilgisayarıma indirmek için en çok kullandığım adres www.bomb-mp3.com'dur ama sonuçta her şey de orada olmayabiliyor. (bilboard ya da top pop listeleri dışında farklı bir şeyler ararsanız işiniz daha da zor olur.)

Hele hele youtube videolarından birinde çok güzel bir müzik parçası bulduysam mutlaka onun albümünü ararım ama bazen öyle şeyler oluyor ki bulmak imkânsız. O zaman da geriye tek çare kalıyor; Youtube'tan indirmek.

Youtube'taki bir videoyu, bilgisayarımıza keepvid.com'dan indirebileceğimizi biliyoruz.

Peki, video değil de direkt mp3 olarak nasıl indirebiliriz? İşte onun için de www.snipmp3.com var.

Youtube'ta açtığınız videonun adresini (browser/internet tarayıcı program adres çubuğundaki adres) kopyalayıp snipmp3 sitesindeki boş satıra yapıştırıyoruz, sağ taraftaki "convert to mp3" düğmesine basıyoruz. (sayfadan ayrı açılan minik kutudaki soruya "allow" diyerek geçiyoruz)

Videonun küçük bir resmi çıkınca altında beliren download mp3'e tıklıyoruz.
Hepsi bu...

İşte mp3'ümüz hazır ve dinledikten sonra bilgisayarınızdan silip, eğer beğendiysek orijinalini satın alıyoruz.

(Not1: Kullandığınız sisteme göre indirdiğiniz dosyanın adının sonuna .mp3 eklemeniz gerekebilir.)

(Not2: İyi güzel de yeni parçalar, yeni gruplar ya da şarkıcıları nasıl keşfedeceğiz, şöyle güzel bir site yok mu sınırsız çalsın, türler, gruplar, arama fonksiyonu, liste oluşturma, paylaşma olsun derseniz :) işte o zaman site tavsiyem "Grooveshark"tır. Kurcaladıkça derinliğini ve zenginliğini anlayabilirsiniz.)