06 Eylül 2011

Smokin' aces

Yine sıradan ve bilindik bir Amerikan polisiyesi...

Mafyayı tamamen kazımak için en güçlü olan tarafın içinden ayrılan rakibin tanık koruma programına dahil edilmesi düşünülmektedir ama güçlü mafya babası da bir sürü katili görevlendirip rakibini ortadan kaldırmak için harekete geçmiştir.

Sahne dünyasında yükselip oradan da tanıştığı mafya elemanlarıyla karanlık işlere bulaşan yeni şefi mafya öldürmeye çalışırken FBI da korumaya çalışacaktır. Adam lüks bir otelin süitinde adeta ölümünü beklerken polis gelen katillerle çatışmaya girer falan filan...

Sıkılan kurşunun, patlayan silahın, edilen küfürün haddi hesabı olmadığı gibi ölenin öldürenin kaçıp kovalamanın atlayıp zıplamanın da haddi hududu olmayan şiddet dolu mantıksız bir film.

İnsanlar bu kadar uğraşıp bu kadar emek sarfederek nasıl oluyor da bu kadar uyduruk filmler çekmeyi becerebiliyorlar ona mı yanayım yoksa bu tür filmleri seyredip beğenebilecek insanlar da bulunabildiğine mi bilemiyorum.

Bu tür filmlerin yaklaşık 20 yıl önce piyasadan kalkmış olması gerektiğini düşündüğüm için farklı bir şey veremeyen filmi de tavsiye etmiyorum...

(çocukların seyretmesi sakıncalı sahneleri olduğunu tekrar belirtmek isterim)