20 Mart 2012

5klatek [e-mag]

Dün başka bir elektronik dergi [e-mag] tanıtımı yapmıştım. Kendi bulduğum yüzlerce adres içinden tek tek bakıp tanıtmaya değer bulduklarımı yazmaya devam ediyorum.

Bu seferki e-mag'imiz Polonya'dan 5klatek.
Bu elektronik derginin internet sitesine girerek arşiv bölümünü açtığınızda karşınıza çıkan yayınlanmış dergilerin tümünü bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Daha önceden yaptığım uyarıları bir kez daha yaparak, bu dergilerin içindeki fotoğraflar arasında açıklık (bazen konu gereği sex fuarı gibi şeylerin yer aldığı gerçekten çok açık konular) içeren, bazen şiddet öğeleri taşıyan fotoğraflar da bulunduğunu, bu içeriklerden sorumlu olmadığımı belirtmek istiyorum.

Dünyanın her yanından sanatçılar; insanı, ülkeleri, toplumu, binaları, olayları, ilginç şeyleri kendi anlayışlarına göre fotoğraflayarak bir dergi aracılığıyla yayınlıyor. Bunlara bakıp düşüncelerimizi geliştirerek kültürel birikimimizi arttırırken yapılan işleri tarafsız ve objektif bir bakış açısıyla değerlendirmemiz gerektiğini unutmamalıyız. Sonuçta onlar sadece olan şeyleri bulup diğer insanlara aktarıyorlar...

E-mag'ları (elektronik dergileri) bilgisayarınıza (ya da benzeri tablet ve akıllı telefonlara) indirdikten sonra görüntüleyebilmeniz için gereken (pdf reader) programlarını internetten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Kaliteli fotoğraflarla, değişik konularla bambaşka dünyalara kapı açan bu dergilerle güzel vakit geçirmeniz dileğiyle...