27 Haziran 2012

Great masters [sergi]Leonardo Da Vinci
Michelangelo
Raphael


Siz de benim gibi “Param olsa bu isimlerin sadece biri için bile Avrupa’ya gidip sergileri müzeleri gezmeyi isterim ama nerdeee...” diye düşünenlerdenseniz güzel bir haberim var.

500 yıldır dünyanın sanat eksenini yönlendiren ünlü bu üç ismin (kısıtlı sayıda da olsa) en önemli eserleri şimdi İstanbul’da. (tabii ki dünyadaki benzeri bütün sergilerde olduğu gibi burada da sergilenmek üzere üretilmiş özel kopyalar sergileniyor)

The Great Masters (Büyük ustalar) ismini taşıyan sergiyi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde 31 Temmuz’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

11 bölümden oluşan sergi kapsamında çeşitli etkinlikler ve sergi içinde etkileşimli sunumlarla güzel vakit geçireceğinizi, bilgi ve kültür birikiminize her zaman bulamayacağınız şeyleri ekleyebileceğinizi hatırlatarak biletlerin de sudan ucuz olduğunu söylemek istiyorum.

[öğrenci 12, tam 17 TL. Bu fiyatlara sergiyi gezerken bilgi veren sesli rehber cihazı da dahilmiş, daha ne olsun? Adamların sizi evinizden almasını mı bekliyorsunuz? Buraya kadar geldi de gitmedim dememek için alın çoluk çocuğu gidin ve hep birlikte değişik bir şeyler yapın, alışveriş merkezine gidip bir hamburger bir dondurma alıp iki jetonlu bilmem ne oynasan bundan pahalı...]

Sergi, Cumartesi Pazar dahil her gün 10’da açılıp akşam 7’de kapanıyor.
(28 Haziran, 5, 12, 19 ve 26 Temmuz’da giderseniz ücretsiz özel belgesel film gösterimleri, diğer günler çocuklar için sergiye bağlı atölye etkinlikleri de var, yazın çocukla ne yapsam acaba diye düşüneceğinize böyle bir şeyleri birlikte yaşayabilirsiniz.)